Rodzinny Ogród Działkowy
"Stare Stawy"
ul. Przy Potoku 11
skr. pocztowa 30
32-602 Oświęcim 4
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. 517 863 390

  • Kominki i piece

    Od 1 lipca 2021 roku właściciele altan ogrodowych, w których znajdują się urządzenia będące źródłem ciepła lub służące spalaniu paliw np. kominek, są zobowiązani do złożenia stosownej deklaracji w terminie 12 miesięcy tj. do końca czerwca 2022 r. w stosunku do urządzeń już funkcjonujących, a w przypadku nowych urządzeń 14 dni od ich zamontowania. Deklarację dotyczącą źródeł ciepła i źródeł spalania paliw – FORMULARZ - DEKLARACJA– B „w budynki nie mieszkalnych” czyli także w altanach na działkach można pobrać i złożyć w urzędzie gminy właściwej ze...

    Czytaj więcej...

132228
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Last Week
Miesiąc
Last Month
Wszystkie
21
61
82
131473
3528
5325
132228

Your IP: 18.208.187.128
2022-09-27 06:41
Współpracują z nami
: P.H.U. Mediator Oświęcim ---- Zakład Usług Komunalnych w Oświęcimiu ----- Starostwo Powiatu Oświęcimskiego ----- Urząd Miasta Oświęcimia ---- Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych "Kubiczek" Pisarzowice --

Oświetlenie i Monitoring

Monitoring i oświetlenie – etap pierwszy

Prace w bieżącym roku zostały zakończone, mamy w Ogrodzie monitoring oraz świecące latarnie. Wieczorny powrót do domu dla części działkowców już jest łatwiejszy a nasz ROD nie tonie w całkowitych ciemnościach. Jeszcze wiele przed nami. Ten rok zapoczątkował wymienione już inwestycje, lata następne, miejmy nadzieję, pozwolą zarówno zabezpieczyć kamerami jak i stanowiskami świetlnymi cały teren Ogrodu.

   


Pierwszym etapem robót  oświetleniowych objęte zostały dwie z głównych alejek ogrodowych:  „Konwalii” biegnącej od bramy „B” do śmietnika w centrum Ogrodu oraz „Tulipanów” w części do mostku na Borowcu. Lampy z czujnikami ruchu rozmieszczone zostały w odległościach pozwalających na przejście spokojnym krokiem pomiędzy jednym punktem świetlnym a drugim zanim zgaśnie ten pierwszy.   Zapalają się o zmierzchu, działają aż do świtu. Najnowszej generacji żarówki LED umożliwiają oszczędzanie energii przy odpowiedniej mocy światła.

 

 

  

 

Kamery monitoringu znajdują się w kilku, na razie, newralgicznych punktach naszego Ogrodu. W kolejnych latach ma ich przybywać stopniowo aż do momentu gdy całe ROD „Stare Stawy” będzie zmonitorowane. Mowa oczywiście o miejscach ogólnego użytku, alejach, ścieżkach, furtkach itp.. W tym roku zamontowany został najdroższy w całej inwestycji osprzęt do obsługi monitoringu. Same kamery nie są, porównywalnie tak kosztowne ale wymagają odpowiedniego doboru typu oraz precyzyjnego ustawienia.  
Monitoring wymaga ciągłego nadzoru ze strony osób obsługujących, przeglądu rejestracji zdarzeń itp. pracochłonnych działań.


Ciąga dalszy już w przyszłym roku…

Projekt & Wykonanie - Mariusz Skwarczyński
Loading...